Podążając za słowami mojej świetnej nauczycielki języka rosyjskiego, która mówiła, że aby nauczyć się mówić w jakimś języku trzeba przede wszystkim nauczyć się w nim myśleć, postanowiłam poszukać czegoś, co pomoże mi zacząć myśleć po hiszpańsku 🙂
Jako zagorzały mól książkowy pomyślałam oczywiście o literaturze, ale niestety nie jest mi (jeszcze!!!) dane czytać w oryginale książek takich autorów jak Perez Reverte, Mendoza czy Lucia Etxebarria (zupełnie inna od poprzedników, ale znakomita).
Postanowiłam jednak nie rezygnować całkowicie z hiszpańskojęzycznych pozycji i rozejrzeć się za czymś bardziej „przystępnym”.
I tak wpadło mi w ręce pismo „La Revista espaniola”. Jest to magazyn napisany zrozumiałym, niezbyt skomplikowanym językiem hiszpańskim. Zamieszczane są tam artykuły dotyczące różnych dziedzin życia, pismo koncentruje się jednak głównie na wydarzeniach kulturalnych mających miejsce w krajach hiszpańskojęzycznych (np. ostatnio zamieszczono w nim ciekawy artykuł o festiwalu filmowym w San Sebastian). Dodatkowym ułatwieniem dla czytających są zamieszczane pod każdym artykułem słowniki, które z pewnością ułatwiają zrozumienie tekstu.
Reasumując, pismo to pojawia się co dwa miesiące w Empiku – polecam je wszystkim zainteresowanym! W najnowszym numerze znajdziecie między innymi artykuł pt „Chespirito – esencia del humor latinoamericano” – może być ciekawe 😉
EG.

Pomożemy w tłumaczeniu.Zadzwoń