Podczas wakacji codzienność wydaje się łatwiejsza, a praca cięższa. Trzydziestostopniowy upał może prowadzić do popołudniowej powolności, a pokusa spędzenia czasu „nad wodą” jest bardzo silna. Jak zachować koncentrację w biurze podczas upalnych, letnich dni?

Jeśli masz możliwość, wykonuj bardziej istotne rzeczy na wczesnym etapie pracy – to dobra rada o każdej porze roku, ponieważ poziom energii zazwyczaj spada w ciągu dnia. Ta strategia jest szczególnie przydatna w lecie, kiedy upał może prowadzić do szczególnie trudnych, popołudniowych spadków energii.

Pracuj w optymalnej temperaturze. Żar lejący się z nieba to główny powód, dla którego tak trudno skupić się w czasie lata. Zbyt wysoka jak i zbyt niska temperatura uzyskana przez źle ustawioną klimatyzację może spowodować, że produktywność zaczyna znikać. Ustawienie odpowiedniej temperatury w miejscu pracy to klucz do zwiększenia własnej wydajności.

Nie ma wątpliwości, że aktywność fizyczna poprawia nasze zdolności umysłowe, w tym lepszą koncentrację, ostrzejszą pamięć i szybsze uczenie się. Popularny cytat z czasopisma Women’s Health UK mówi: „Exercise is a celebration of what your body can do. Not a punishment for what you ate” (tłum: Ćwiczenia to celebrowanie tego, co twoje ciało potrafi, a nie kara za to co zjadłeś). Nie jest najlepszym pomysłem, aby wyjść na zewnątrz w upalny dzień, ale obecnie istnieje wiele możliwości takich jak zapisanie się na siłownię, a jeśli nie lubisz monotonii biegania na bieżni, są inne opcje m.in. Zumba, Pilates, joga, kickboxing, jazda na rowerze itp. Ćwiczenia w grupie mogą być okazją do rozwijania relacji towarzyskich, co pomaga w zaangażowaniu się w zajęcia.

Teraz, gdy jesteś gotowy fizycznie i pracujesz w komfortowej temperaturze, skorzystaj z letniej ciszy i uporządkuj swoja głowę. Określ swoje cele na nadchodzące miesiące. Kiedy już zdefiniujesz swoje priorytety, zastanów się nad tym jakie działania podjąć aby je osiągnąć. Poświęć trochę czasu dla siebie. Lato to najlepszy czas, aby wydajnie wykorzystać dni urlopu. Nie musisz być na odległej wyspie, żeby znaleźć czas dla siebie. Wieczorny spacer po parku lub weekendowa wędrówka może być tak samo inspirująca, jeśli świadomie zdecydujesz się odprężyć. Organizuj grille z rodziną i przyjaciółmi, jeśli pragniesz bardziej towarzyskiego otoczenia.

Zadbaj o swój spokojny nastrój, który potrwa przez całe lato – a kiedy, założysz swoją jesienną kurtkę, będziesz przygotowany do pracy oraz dumny z dobrze spędzonego lata.

(KB)

image_pdfimage_print
Call Now ButtonPomożemy w tłumaczeniu.Zadzwoń
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
LinkedIn
LinkedIn
Share
Instagram
RSS