Słońce świeci, leżysz na plaży, dookoła słychać tylko szum fal i śpiew ptaków. Czy tak właśnie powinien wyglądać raj? Ja nie mam co do tego żadnych wątpliwości.

Podróż do raju

Dokładnie w takim raju miałam okazję spędzić tydzień i muszę przyznać, że był to jeden z najpiękniejszych tygodni w moim życiu. Algarve – region w Portugalii, jest kojarzony przede wszystkim z plażami, uznawanymi za jedne z najpiękniejszych na świecie. Praia do Pinhão, Praia Dona Ana, Praia do Camilo – to tylko niektóre z nich, znajdujące się w Lagos – niewielkim mieście, oddalonym około 1,5 godziny drogi autobusem lub pociągiem od Faro. Jeśli chciałbyś odwiedzić każdą z nich, musisz być przygotowany na wielokrotne schodzenie i wchodzenie po kamiennych schodach – niestety wędrowanie brzegiem morza nie jest możliwe, tak jak np. w Polsce. Widoki są jednak warte wysiłku!

Kolejne miejsce, które koniecznie trzeba zobaczyć, będąc w Algarve, to Cabo de São Vicente, czyli najdalej na południowy zachód wysunięty punkt na mapie Europy. Można dostać się tam autobusem albo zafundować sobie około 5-kilometrowy spacer z Sagres. Męczący? Oczywiście, że tak. Ale gdy w końcu dotrzesz na miejsce, będziesz z siebie naprawdę dumny – w każdym razie ja byłam J Zanim wyruszysz w drogę, pamiętaj tylko o odpowiedniej ochronie przed słońcem i wiatrem – jedno i drugie jest tam wyjątkowo silne.

Jaki jest zatem najlepszy miesiąc na podróż do Algarve? Dla mnie maj był idealny – ciepło, lecz jeszcze nie upalnie, mniej turystów, a robić można właściwie wszystko, co tylko sobie zamarzysz – spacerować, opalać się, pływać, surfować, podziwiać widoki, a nawet grać w golfa (pola golfowe są w tym regionie bardzo popularne). Każdy powinien również spróbować przynajmniej jednego lokalnego specjału kulinarnego, takiego jak grillowane sardynki, vinho verde czy pastel de nata (portugalska tartaletka).

Pewnie zastanawiasz się teraz, czy są jakieś minusy spędzenia urlopu w Algarve? Ja znalazłam jeden – mój urlop trwał zaledwie tydzień, a tydzień w raju to zdecydowanie zbyt mało…

(BB)

Pomożemy w tłumaczeniu.Zadzwoń