…i go nauczają. Coraz więcej obcokrajowców wydaje się zainteresowanych nauką języka polskiego. Jak grzyby po deszczu powstają nowe szkoły specjalizujące się w nauczaniu naszego języka Hiszpanów, Niemców czy też Turków. Czy już niedługo Anglik, który zdecyduje się na osiedlenie się w Polsce, będzie mówił niewiele gorzej po polsku od zwykłego Kowalskiego? A co zrobić, aby zostać lektorem języka polskiego? Wiele uniwersytetów wyszło naprzeciw zwiększonemu zapotrzebowaniu na lektorów języka polskiego i oprócz regularnych studiów polonistycznych otworzyło studia podyplomowe „Nauczanie języka polskiego jako obcego”. W Krakowie takim kierunkiem może pochwalić się m.in. Uniwersytet Pedagogiczny. Studia trwają trzy semestry, a zjazdy odbywają się w weekendy. Więcej informacji zamieszczono na stronie http://www.up.krakow.pl/main/. Najstarszy polski uniwersytet, czyli Uniwersytet Jagielloński, także ma w swojej ofercie edukacyjnej taki kierunek studiów. Zainteresowanych odsyłamy na stronę:  http://poprzednia.uj.edu.pl/dydaktyka/podyplomowe_oferta.php?id=41.
Jednakże nie tylko uczelnie krakowskie kształcą lektorów języka polskiego jako obcego. Uniwersytet Marii-Curie Skłodowskiej w Lublinie czy też Uniwersytet Wrocławski nie pozostają w tyle.
Czy już niedługo Polacy, znani z umiłowania do zadręczania obcokrajowców prośbą o powtórzenie zdania „w Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie”, będą mile zaskoczeni? 😉

Pomożemy w tłumaczeniu.Zadzwoń