Święta zbliżają się wielkimi krokami i bez względu na to czy kochamy ich magię czy też nie przepadamy za komercyjną stroną, każdy z nas prędzej czy później ulegnie Bożonarodzeniowemu szaleństwu. Grudzień, niskie temperatury i postanowienia noworoczne. Jak z końcówką roku radzi sobie nasz informatyk Paweł Krawczuk?

Wywiad pod choinkęfot. Paweł Krawczuk

1. Jesteś fanem motoryzacji – czy udało Ci się już przygotować samochód na zimową pogodę?

Oczywiście, jak tylko temperatura spadła poniżej 5 stopni Celsjusza zmieniłem opony na zimowe. W zasadzie założyłem całe koła, ponieważ jestem zwolennikiem posiadania osobnych felg na lato i zimę. Zawsze przed sezonem zimowym sprawdzam również filtr kabinowy, płyn, żarówki i wycieraczki. Bezpieczeństwo moje, a przede wszystkim mojego  samochodu, to podstawa 🙂 .

2. Jaki jest Twój  ulubiony sposób na przeczekanie mroźnych miesięcy?

W tygodniu wolę spędzić czas w cieple przed telewizorem, ale nie pogardzę również spotkaniem ze znajomymi. A w weekend, jeśli tylko jest biało, jadę na narty.

3. Jaki byłby Twój wymarzony prezent?

Myślę, że wymarzonym prezentem byłaby kolekcja samochodów Paula Walkera 🙂 .

4. Gdybyś mógł wybrać, gdzie najchętniej spędziłbyś święta Bożego Narodzenia?

Święta Bożego Narodzenia zawsze miały dla mnie charakter rodzinny. Kompletnie nie pociąga mnie spędzanie ich tak jak na teledysku „Last Christmas” w gronie znajomych. Krąg przyjaciół zostawiam sobie na sylwestrową zabawę.

5. Ulubiona świąteczna potrawa?

Zdecydowanie pierogi. Na moim świątecznym stole pojawiają się obowiązkowo z kapustą, śliwką kalifornijską i podlaskie. Tradycyjnie wszyscy domownicy nakładają sobie z półmiska na talerz, a ja na samym końcu zabieram cały półmisek 🙂 . To zwyczaj, z którym u nas się nie dyskutuje.

6. Czy jesteś zwolennikiem noworocznych postanowień?

W zasadzie śmieszą mnie noworoczne postanowienia. Oczywiście nie jestem wrogiem  samodoskonalenia, jednak motywacją do tego powinny być własne chęci i potrzeby a nie zmiana cyfry w dacie o n+1  :).  Z niektórymi postanowieniami nie ma się co śpieszyć, ich realizacja musi być dokładnie przemyślana:  np. zakup samochodu – tutaj zdecydowanie odradzam pośpiech.

(MW)

Pomożemy w tłumaczeniu.Zadzwoń