Ruszająca po raz piąty akcja „Książka za książkę” jest wspólnym przedsięwzięciem 14. Targów Książki w Krakowie, Radia Kraków, „Gazety Wyborczej” oraz honorowego patrona Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie. Ma ona na celu zbiórkę książek dla krakowskich bibliotek.

Za każdą książkę przyniesioną w dn. 4-7 listopada na 14. Targi Książki otrzymuje się jeden kupon uprawniający do zniżki przy zakupie nowej książki u 61 wydawców. Rabaty sięgają od 5 do 15%, a w połączeniu z upustami oferowanymi przez wydawnictwa mogą sięgać nawet do 50%.

Najbardziej pożądanymi przez biblioteki pozycjami są lektury szkolne, książki historyczne, beletrystyka, książki dla dzieci i młodzieży. Warto pamiętać również, że książki powinny być stosunkowo nowe i w dobrym stanie. Nie będą przyjmowane książki zniszczone, podręczniki szkolne i akademickie oraz mocno nieaktualne.

Wszystkie zgromadzone w ten sposób książki trafią w celu skatalogowania do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej, a następnie zostaną przydzielone według potrzeb do poszczególnych krakowskich bibliotek.

Do tej pory dzięki akcji udało się zgromadzić ponad 10 000 książek. Organizatorzy liczą na Waszą pomoc również w tym roku.

image_pdfimage_print
Call Now ButtonPomożemy w tłumaczeniu.Zadzwoń
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
LinkedIn
LinkedIn
Share
Instagram
RSS