4 czerwca rozpoczął się w Krakowie XV Letni Festiwal Opery Krakowskiej, który potrwa do 8 lipca.

Pierwsza część festiwalu, zatytułowana „OPERA POKOLEŃ”, ma charakter edukacyjny i skierowana jest przede wszystkim do dzieci i młodzieży. W jej ramach odbywać się będą przedstawienia takie jak Kopciuszek, Księga lasu czy Pan Marimba oraz warsztaty plastyczno-muzyczne. Będzie można spotkać się z realizatorami przedstawień i poznać ich pracę „od kulis”, a także wziąć udział w konkursie plastycznym.

Dużą atrakcją wśród festiwalowych wydarzeń będzie premiera Traviaty Giuseppe Verdiego, która odbędzie się 18 czerwca na Dużej Scenie Opery Krakowskiej.

Prócz wydarzeń organizowanych w gmachu Opery w ramach festiwalu przewidziano atrakcje także na Zamku Królewskim na Wawelu, a także w Ogrodzie Botanicznym UJ, gdzie soliści Opery Krakowskiej wezmą udział w „Lekcji śpiewania”.

W ramach drugiej części, zatytułowanej „OPERA BEZ GRANIC”, wystawiona zostanie operetka Baron cygański Johanna Straussa, transmitowana do Tarnowa oraz Nowego Sącza, a 28 i 30 czerwca na Dużej Scenie Opery Krakowskiej wystąpią gościnnie teatry operowe z Niemiec i Łotwy.

Zwieńczeniem całego festiwalu będzie szereg wydarzeń wewnątrz murów Zamku Królewskiego na Wawelu – m.in. Aria Oper Świata, a także gala baletowa Grand pas… w międzynarodowej obsadzie oraz spektakl open air Faust Charles’a Gounoda.

Harmonogram wydarzeń jest bardzo zróżnicowany i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Więcej informacji na temat festiwalowych wydarzeń można znaleźć na stronie Opery Krakowskiej: http://www.opera.krakow.pl/?id=602

image_pdfimage_print
Call Now ButtonPomożemy w tłumaczeniu.Zadzwoń
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
LinkedIn
LinkedIn
Share
Instagram
RSS