„Fryderyku! Wróć do Warszawy!” – takie hasło przyświecało 9. edycji konkursu Galerii Plakatu, który został zorganizowany przez firmę reklamy zewnętrznej AMS i Miasto Stołeczne Warszawę. Zadaniem uczestników było zaprojektowanie plakatu promującego wiedzę o związku Fryderyka Chopina z Warszawą – miejscem, które ukształtowało kompozytora jako człowieka i artystę. Zamierzeniem konkursu było pokazanie młodego Fryderyka i jego codziennych zajęć, z którymi będą mogli utożsamiać się obecnie młodzi Polacy.

20 stycznia na citylightach AMS w największych miastach w Polsce pojawiły się plakaty finalistów konkursu. Można oglądać dwa projekty, pierwszy z nich to zdobywca głównej nagrody – „Chopin LIVE in Warsaw” autorstwa Piotra Karskiego. Jest to oszczędna typograficzna praca przypominająca współczesne plakaty reklamujące koncerty rockowe. Drugim jest portret młodego Chopina spacerującego po mieście w luźnej bluzie hiphopowca autorstwa Piotra Micherewicza, który zdobył wyróżnienie.

"Fryderyku! Wróć do Warszawy!"

Prace wszystkich laureatów konkursu można natomiast oglądać na ekranach CityINFOtv – telewizji kontentowo-reklamowej w wagonach warszawskiego metra. Więcej nadesłanych na konkurs plakatów znajdzie się też w książce „Chopin LIVE in Warsaw”.

Pomożemy w tłumaczeniu.Zadzwoń