I Ogólnopolski Konkurs na Książkę do Słuchania Roku rozstrzygnięty

Rozstrzygnięto I Ogólnopolski Konkurs na Książkę do Słuchania Roku. I nagrodę otrzymały Rozśmieszanki, Rozmyślanki, Usypianki Danuty Wawiłow wydane przez wydawnictwo Buka, czytane przez Jerzego Stuhra, Macieja Stuhra oraz Edytę Jungowską. II miejsce przypadło wydawnictwu Biblioteka Akustyczna za książkę Świat Według Mellera. Życie i historia: ku wolności, będącej zapisem rozmów Michała Komara ze Stefanem Mellerem.

Konkurs jest organizowany przez Nexto.pl, największego w Polsce dystrybutora książek do słuchania w formacie mp3, oraz Bibliotekę Analiz, firmę badającą rynek wydawniczy. Ruszył w lutym 2009 r. i jest pierwszym tego rodzaju wydarzeniem w Polsce, które odpowiada na dynamiczny wzrost popularności książek audio oraz promuje i wyróżnia najbardziej wartościowe nagrania słowa mówionego wydawane przez rodzimych wydawców.

O nagrodach decydowało jury składające się z przedstawicieli świata kultury i sztuki, lektorów, spikerów, dziennikarzy i reprezentantów Organizatora i Współorganizatora Konkursu. W ocenie koncentrowano się na jakości nagrań, doskonałości narracji oraz adaptacji słowa pisanego do książki audio.

Każda nominowana pozycja była udostępniona na stronie internetowej konkursu www.ksiazkaaudioroku.pl wraz z pełnym opisem oraz fragmentem do odsłuchania w formacie mp3.

W przyszłych latach organizatorzy planują rozszerzenie idei konkursu o udział w głosowaniu publiczności.

http://blog.nextranet.pl/2009/02/13/uruchamiamy-ogolnopolski-konkurs-na-ksiazke-audio-roku-2008/

http://www.ksiazka.net.pl/index.php?id=49&no_cache=1&tx_ttnews[tt_news]=2078&cHash=097cb02f74

Pomożemy w tłumaczeniu.Zadzwoń