II Krakowski Festiwal Kreatywności odbędzie się  między 10 a 16 maja 2010 roku. Jest to autorski, unikalny projekt promujący innowacyjność działania i kreatywność myślenia zarówno w życiu osobistym jak i zawodowym.

Kreatywnym bądź

Organizatorem tego nietypowego festiwalu jest Grupa Edukacyjna Ośrodka Twórczej Edukacji Kangur, mająca siedzibę w Krakowie. Postanowili oni wykorzystać swoje doświadczenie w pracy z autorskimi metodami w zakresie stymulowania twórczego myślenia. Zgodnie z założeniami permanentnej edukacji, która jest rozumiana jako uczenie się przez całe życie, grupa docelowa tegorocznego festiwalu obejmuje wszystkich mieszkańców Krakowa (dzieci, młodzież, studentów oraz osoby dorosłe, w tym seniorów).

Program Festiwalu został podzielony na kategorie wiekowe oraz  tematyczne:

  • twórcze wychowanie,
  • teatralno – filmowa,
  • literacka,
  • artystyczna,
  • naukowa,
  • biznesowa.

Podczas licznych wykładów odbywających się w ramach kategorii naukowej będzie można dowiedzieć się jak funkcjonuje nasza wyobraźnia czy też zgłębić wiedzę na temat związków między kreatywnością a funkcjonowaniem układu nerwowego. Kategoria twórczego wychowania pomoże rodzicom zauważyć pokłady kreatywności u dzieci na podstawie ich malunków. Artystyczna kategoria umożliwi niecodzienne spojrzenie na muzykę, czy też przeistoczenie się w niesamowitego fotografa. Uczestnicy warsztatów teatralno-filmowych będą mogli ćwiczyć swoją ekspresję pod okiem krakowskich aktorów, spróbowania swoich sił w kręceniu filmu czy też pisaniu scenariusza. Kategoria biznesowa przeniesie zaś wszystkich zainteresowanych do fascynującego świata kreacji w reklamie.

Pomożemy w tłumaczeniu.Zadzwoń