Po przeczytaniu w ostatnim czasie paru newsów na ten temat, nie mogłem się już doczekać nowej wersji komunikatora którego używam odkąd pierwszy raz w moim komputerze popłynął sygnał sieci internet.

Po zainstalowaniu już na pierwszy rzut oka widać nową politykę i sposób myślenia autorów projektu. Zauważyli oni bowiem że przez natarczywe dodawanie reklam do kolejnych edycji swojego komunikatora, rzesza jego użytkowników zaczęła migrować do rozwiązań konkurencji. Dodatkową nowością na runku rozwijającą się od ładnych paru lat są komunikatory webowe dodawane dziś do prawie każdego portalu społecznościowego. Nowe GG ( bo taką nazwę nosi nowa odsłona Gadu – Gadu) jest prawie całkowicie „odchudzone” ze zbędnych reklam i gadżetów których prawie nikt nie używał. Pozostało jedynie pole reklamowe w górnej części komunikatora.

Nie ukrywam że widok Nowego GG rości moje serce i nostalgicznymi wspomnieniami przywołuje poprzednią dekadę kiedy świat internetu był prosty i funkcjonalny a użytkownik mógł swoją uwagę skupić na treści witryny czy opcjach programu a nie na wyłączaniu reklam powodujących oczopląs i niepotrzebne obciążenie procesora.

Ciekawe czy ten projekt zapoczątkuje nową drogę w której twórcy aplikacji połączą użyteczność z minionej epoki z nowymi technologiami jakie przynosi nam każdego dnia machina postępu.

Nasz rodzimy komunikatorek w nowej wersji został opracowany na większość dostępnych systemów (Windows, Mac oraz Linux) oraz na platformy mobilne. Wypadałoby jeszcze tylko wzbogacić produkt o tłumaczenia na najpopularniejsze języki i Nowe GG śmiało mogłoby rozpocząć podbój Europy i Świata 🙂

Pomożemy w tłumaczeniu.Zadzwoń