NAJLEPSZA KSIĄŻKA PSYCHOLOGICZNA 2008 r.

Podczas 13. Targów Książki w Krakowie wręczona została nagroda Teofrasta za najlepszą książkę z dziedziny psychologii 2008 roku. Uhonorowana nią została „Psychologia. Podręcznik akademicki” pod redakcją Jana Strelaua i Dariusza Dolińskiego, wydana przez Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne.
Nagroda Teofrasta została ustanowiona przez „Charaktery” i w tym roku została przyznana po raz pierwszy. Odtąd będzie przyznawana co roku by wyróżniać książki naukowe i popularnonaukowe poświęcone psychologii (podręczniki, monografie) polskich autorów, wydane w roku poprzedzającym jej przyznanie.
Specjalnym Wyróżnieniem im. Teofrasta została uhonorowana książka Marii Jagodzińskiej „Psychologia pamięci. Badania, teorie, zastosowania”, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Helion.

Uroczystość wręczenia nagrody i wyróżnienia odbyła się w piątek 6 listopada w Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego gromadząc wybitne osobistości świata psychologii, jak również wielu przedstawicieli nauk pokrewnych oraz znanych i cenionych wydawnictw. Całość uświetnił koncert Aloszy Awdiejewa.

Pomożemy w tłumaczeniu.Zadzwoń