Festiwal „Barwy Świata: Maroko w Krakowie”, który odbywa się w dniach 19–23 października, to impreza skierowana do mieszkańców Małopolski w każdym wieku – dorosłych, studentów, młodzieży i dzieci.

Celem organizatorów jest upowszechnianie wiedzy o społeczeństwie, życiu codziennym, obyczajach, historii, a także aktualnych problemach mieszkańców Maroka – będącego coraz częstszym celem podróży wakacyjnych Polaków. Jest to projekt tym bardziej istotny, że marokański Fez to miasto partnerskie Krakowa.

Uczestnicy festiwalu będą mieli możliwość zobaczenia między innymi wystawy fotograficznej Jakuba Ciećkiewicza i Dominiki Kustosz, zobaczą unikatową w skali światowej kolekcję XIX-wiecznych pocztówek – portretów kobiet arabskich z kolekcji dr. Adama Rybińskiego, wysłuchają wierszy Tuaregów oraz wezmą udział w warsztatach kaligrafii arabskiej, pokazach filmów, wykładach, warsztatach, prezentacjach rzemiosła i tańca marokańskiego.

Będzie można skosztować tradycyjnej miętowej herbaty, zupy hariry oraz innych marokańskich potraw.

Spotkania z Marokiem odbywać się będą przez pięć dni w salach Śródmiejskiego Ośrodka Kultury w Krakowie oraz w Pawilonie Wyspiańskiego. Festiwal zakończy Krakowski Salon Poezji Anny Dymnej w Teatrze im. Juliusza Słowackiego, poświęcony twórczości Tuaregów.

Program festiwalu można zobaczyć na stronie:

http://www.dziennikpolski24.pl/pl/po-godzinach/barwy-swiata-maroko-w-krakowie/program-barwy-swiata/1152429-program-barwy-swiata.html

Pomożemy w tłumaczeniu.Zadzwoń