Targi Bożonarodzeniowe już od kilkunastu lat wpisane są w kalendarz imprez odbywających się na krakowskim Rynku Głównym. W tym roku będą trwały do 26 grudnia.

Na stoiskach tradycyjnie będzie można kupić dekoracje, stroiki świąteczne, ręcznie malowane bańki, ozdoby choinkowe, a także biżuterię, szkło artystyczne, wyroby z ceramiki, drewna, wełny, pamiątki i wiele innych produktów. Dodatkowo w każdy weekend na stoiskach targowych pojawią się także wędliny i inne produkty regionalne.

16 grudnia nastąpi uroczyste otwarcie kiermaszu Wigilijnego Małopolskiego Smaku. Na specjalnych stołach odbędzie się prezentacja produktów tradycyjnych i regionalnych. Będzie okazja do zakupu smakołyków z całego województwa, m.in. wędlin, serów i wypieków świątecznych.

Targi przyciągają mieszkańców z całego miasta i turystów z różnych regionów kraju i z zagranicy. Ich cechą charakterystyczną jest niezapomniany i jedyny w swoim rodzaju świąteczny klimat, który szczególnie wieczorem roztacza mgiełkę tajemniczości i ciepła.

W najbliższych dniach na Rynku Głównym będzie można zobaczyć artystów z Bratysławy, Brna, Lwowa i Krakowa. Jedną z barwniejszych imprez będzie także korowód folklorystycznych grup kolędniczych. Tegoroczne targi zakończy pokaz „Dziadów Polskich” pod pomnikiem Adama Mickiewicza.

Krakowskie targi wpisują się w poczet innych tego typu imprez w Europie. Stuttgarckie Targi Bożonarodzeniowe to ponad 300 lat tradycji, a tworzone z dużym rozmachem Targi „Festivity” w Mediolanie są wielkim wydarzeniem w skali całego kraju. Swoje bożonarodzeniowe targi mają także Berlin, Rzym czy Wiedeń.

Gorąco polecam targi wszystkim, dla których święta Bożego Narodzenia są jednymi z najważniejszych świąt w roku. Z pewnością każdy znajdzie dla siebie coś ładnego lub pysznego, a także będzie miał możliwość sprawienia przyjemności bliskiej osobie, kupując choćby szklanego aniołka na choinkę.

AK

Komentarze

  • Laura

    Odnoszę wrażenie, że nie da się nie kupić czegoś, spacerując wieczorem po krakowskim, świątecznym targu. Wszystkim, którym się to udało, serdecznie gratuluję. A gratulacje są tym większe, im więcej dzieci towarzyszy wam w tym spacerze 🙂

    Pozdrawiam

  • Nina

    Bez względu na to, czy z dziećmi czy sama, nigdy nie udało mi się przejść obok nich obojętnie. Coś w tym jest, magia sklepów cynamonowych! I przynajmniej pomysły na prezenty szybciej się rodzą 🙂

Pomożemy w tłumaczeniu.Zadzwoń