Promocja - język czeski

W okresie od 18.01.2010 – 05.02.2010 r. obowiązują promocyjne ceny! Tłumaczenia pisemne z języka polskiego na język czeski, jak i w drugą stronę, wykonujemy z 10% rabatem.

Zapraszamy do składania zleceń i zapytań: atominium@atominium.com.

*promocja nie obejmuje tłumaczeń uwierzytelnionych; promocja nie łączy się z innymi zniżkami; warunkiem skorzystania z niej jest powołanie się na kod oferty CS/2010/01 w momencie składania zlecenia.

A czy wiesz, że…

Język czeski należy to język zachodniosłowiański należący do rodziny języków indoeuropejskich. Najbliżej spokrewniony jest ze słowackim, śląskim, polskim, kaszubskim oraz dwoma językami łużyckimi. W mowie rozwijał się od X wieku a początki języka pisanego sięgają XII wieku. Obecnie jest on językiem ojczystym dla ok. 12 milionów ludzi.

Ze względu na bliskie pokrewieństwo języka polskiego i czeskiego można zaobserwować wzajemne wpływy. Zapożyczenia do języka polskiego były szczególnie częste w okresie średniowiecza. Do dziś niektóre nazwy miejscowości na Śląsku noszą ślady dawnych oddziaływań, np. Prudnik (zamiast Prądnik) i Głubczyce (zamiast Głąbczyce). Z kolei w okresie odradzania się tożsamości czeskiej, wielu czeskich historyków i językoznawców powoływało się na wspólnotę językową i korzystało z zasobów języka polskiego w tworzeniu literackich podstaw języka czeskiego.

Pomożemy w tłumaczeniu.Zadzwoń