Koneserom Porto** i nie tylko polecamy tłumaczenia pisemne z języka polskiego na język portugalski, jak i w drugą stronę. W okresie od 08.02.2010 – 26.02.2010 r. obowiązują ceny niższe o 10%.*

Zapraszamy do składania zleceń i zapytań: atominium@atominium.com.

*promocja nie obejmuje tłumaczeń uwierzytelnionych; promocja nie łączy się z innymi zniżkami; warunkiem skorzystania z niej jest powołanie się na kod oferty PT/2010/02 w momencie składania zlecenia.

Promocja - język portugalski

** Porto to wino czerwone (rzadziej białe) wytwarzane na północy Portugalii w dolinie rzeki Douro. Winogrona uprawia się w okolicach miasta Vila Nova de Gaia, gdzie wino jest butelkowane i dojrzewa. Jednak swoją nazwę zawdzięcza pobliskiemu miastu portowemu – Porto, do którego jest transportowane drogą lądową (dawniej rzeczną).

Porto ma niesamowity, charakterystyczny smak, który zawdzięcza specyficznemu procesowi produkcji. Winne grona najpierw są miażdżone, poddane procesowi fermentacji aż osiągną zawartość 7% alkoholu, a następnie dodawany jest spirytus winny w proporcji 1:4, co sprawia, że ostatecznie wino ma zawartość ok. 20% alkoholu. Trunkiem tym zachwycili się Brytyjczycy, którzy w XVII wieku, na skutek embarga na wina francuskie, zmuszeni zostali do znalezienia nowego rynku. To również Anglicy wymyślili wzmacnianie wina brandy – aby przetrzymało transport na wyspy – dając początek współczesnemu smakowi i równocześnie rozsławiając Porto na cały świat.

Porto najlepiej podawać jako aperitif lub po posiłku, jako deser.

Więcej informacji o Porto i innych napojach alkoholowych można znaleźć np. na stronie http://www.festus.pl/przewodnik/portugalia/porto.html.

Pomożemy w tłumaczeniu.Zadzwoń