Oceany Stephen Hutchinson, Lawrence E. Hawkins

Starożytni Grecy i Rzymianie postrzegali Ocean jako mityczną rzekę oblewającą cały świat.
Z pewnością jednak nie byli w stanie zaobserwować ogromnej różnorodności form morskiego życia kryjącego się w głębinach. Dziś, dzięki przepięknemu albumowi Oceany, każdy ma okazję poznać mieszkańców świata podwodnego – organizmy bardzo rzadkie, czasem straszne i dziwaczne, a niektóre zdumiewająco piękne.

Książka ta zabiera czytelnika w niezwykłą morską podróż, od wybrzeży do najgłębszych otchłani i pozwala zrozumieć znaczący wpływ jaki wywierają oceany na życie na Ziemi, regulując układy pogody i warunkując cykle zachodzące w przyrodzie. Przewodnik ten w sposób bardzo ciekawy opowiada o genezie i zasięgu wód oceanicznych i sposobach ich badania, jak również opisuje zagrożenia, z którymi wody te muszą się zmierzyć.
Album ten napisany jest zrozumiale i przystępnie, dzięki czemu może być atrakcyjny dla każdego miłośnika przyrody. Wspaniałe zdjęcia, czytelne schematy i liczne odnośniki do tekstu i fotografii sprawiają, iż jest to pozycja godna polecenia nie tylko znawcom oceanografii, zwłaszcza, gdy uzmysłowimy sobie, że występowanie wody na powierzchni Ziemi jest zjawiskiem niespotykanym nigdzie indziej.

Pomożemy w tłumaczeniu.Zadzwoń