Podczas wizyty w Chicago, turyści wybierają zwykle najpopularniejsze, a tym samym najbardziej zatłoczone atrakcje. Jako osoba, która mieszkała w Chicago przez większość swojego życia, poleciłbym odwiedzającym chcącym uniknąć takich miejsc – Logan Square. Logan Square to dzielnica w północnej części Chicago, a jej główną arterią jest Milwaukee Avenue. Dojazd komunikacją miejską z centrum Chicago zajmuje około piętnastu minut, dlatego podróż nie przysparza wielu trudności. Ponadto Logan Square jest niezwykle zróżnicowane kulturowo, dzięki czemu znajomość języka angielskiego lub korzystanie z pomocy tłumacza nie są niezbędne do efektywnej komunikacji.

   Nowe spojrzenie na Chicago

Rozrywka na żywo

Dzisiejsze Logan Square to tętniąca życiem stolica najróżniejszych form rozrywki rodem z Chicago. Na tym obszarze proces gentryfikacji wciąż nie dobiegł końca, co pozwoliło utrzymać koszty wynajmu na niskim poziomie. Przystępne ceny przyciągają studentów kierunków artystycznych i lokalnych artystów, którzy nie byliby w stanie utrzymać się w zamożniejszych dzielnicach. W rezultacie okolica obfituje w lokale z rozrywką na żywo. Najpopularniejsze z nich to Empty Bottle, The Whistler
i Burlington. Artyści specjalizują się w różnorodnej muzyce, zatem gust każdego słuchacza zostanie zaspokojony. Często, nawet w restauracjach, można posłuchać występów lokalnych artystów, prezentujących swoją rodzimą muzykę. Odczyty poezji i występy komediowe są również bardzo popularne.

Nieograniczony wybór potraw

Od Dalekiego Wschodu po Hawaje – na Logan Square można delektować się smakami kuchni
z całego świata. Od początku jej istnienia dzielnicę zamieszkiwały rozmaite grupy etniczne, a każda
z nich pozostawiła po sobie swój ślad na Logan Square w postaci restauracji lub pubu. Wszechobecne meksykańskie, polskie, niemieckie, kubańskie, japońskie, chińskie i portorykańskie restauracje są zwykle prowadzone przez ludność pochodzącą z danego regionu. Można tu nawet napić się tradycyjnych napojów z wysp Pacyfiku serwowanych w hawajskim barze tiki. Natomiast gdy najdzie was ochota na tradycyjną pizzę lub hot doga z Chicago, to ich również możecie z łatwością spróbować. Niezwykle popularne są także polskie, japońskie, koreańskie i meksykańskie puby,
w których można skosztować rodzimych trunków z każdego z tych krajów.

Architektura

Choć na Logan Square nie ma słynnych w Chicago wieżowców, można tam podziwiać wiele typowych amerykańskich budowli. Jedną z nich jest Illinois Centennial Monument, ozdobiona złotem kolumna romańska znajdująca się w samym centrum placu i będąca cenionym wśród mieszkańców miejscem spotkań. Równie warte uwagi są zdobiące boczne uliczki kamienice w stylu amerykańskim z początku XX wieku.

Logan Square to ekscytująca, tętniąca życiem dzielnica, która oferuje szeroki wachlarz atrakcji dla każdego turysty odwiedzającego Chicago. Miejsce to nie jest również zatłoczone przez turystów, co sprawia, że jego zwiedzanie jest spokojniejsze i łatwiejsze w przeciwieństwie do odwiedzania typowych miejsc w Chicago. Dzięki swojej architekturze, różnorodnej kuchni i atrakcjom turystycznym, Logan Square gwarantuje każdemu naprawdę udaną przygodę.

(Tłumaczenie K.P )

Pomożemy w tłumaczeniu.Zadzwoń