Źródło grafiki: edj.krakow.pl

Źródło grafiki: edj.krakow.pl

Tylko w samej Europie można usłyszeć około 200 różnych języków. W dzisiejszych czasach umiejętność porozumiewania się z ludźmi w językach innych od swojego ojczystego jest wręcz oczywista. Język to nie tylko komunikacja, ale także możliwość lepszego zrozumienia naszych rozmówców i poznania różnorodnych  aspektów ich kultury.

Różnorodność językowa jest w dzisiejszych czasach ogromną wartością, dlatego jedenaście lat temu Rada Europy ustanowiła 26 września Europejskim Dniem Języków. Z tej okazji, w pierwsze jesienne dni w całej Europie organizowane są różnorodne imprezy i wydarzenia związane z językami obcymi, dydaktyką oraz z ideą przekładu.

Kraków nie pozostaje w tej kwestii w tyle – 1 października polecamy wszystkim wybrać się do Instytutu Cervantesa przy ulicy Kanoniczej 12. W ramach Europejskiego Dnia Języków będzie można tam wziąć udział w ciekawych dyskusjach, debatach i prezentacjach, wysłuchać wykładów i zrelaksować się na kilku pokazach filmów.

Więcej informacji odnośnie innych wydarzeń w Warszawie i Wrocławiu w ramach tego dnia znajdziecie tutaj: http://ec.europa.eu/languages/pdf/edl2012-all-countries_pl.pdf

Polecamy!

NL

Pomożemy w tłumaczeniu.Zadzwoń