Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” w każdą środę organizuje spotkania z podróżnikami, którzy dzielą się swoimi doświadczeniami z wypraw w różne rejony świata. Podczas najbliższego spotkania, które odbędzie się dziś – 23 listopada – o godz. 18.00, podróżnik ŁUKASZ STACHNIK opowie o Syberii. Sam o sobie mówi: „podróżnik, geograf, pasjonat Syberii”. Od wielu lat pan Łukasz podróżuje, głównie na Wschód. Do tej pory odbył sześć wypraw trekkingowych na Syberię, zorganizował także kilkanaście pomniejszych wyjazdów do krajów europejskich. Odwiedził m.in. Islandię, Szwajcarię, Austrię, Macedonię, Belgię, Ukrainę, Białoruś, Słowację, Czechy.

Wśród swoich pasji pan Łukasz wymienia przede wszystkim zainteresowanie środowiskiem przyrodniczym, historią i kulturą Syberii, ze szczególnym uwzględnieniem znaczenia Polaków w jej dziejach.

Opowieściom będą towarzyszyły projekcje filmowe i slajdowiska.
Z pewnością pan Łukasz przedstawi nam inny świat, którego większość z nas nie zna, a przecież odegrał on tak ważną rolę w historii Polaków. Warto zainwestować 3 zł na wstęp, przyjść do Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” i posłuchać relacji pana Łukasza.

Więcej informacji o spotkaniu oraz o panu Łukaszu Stachniku można znaleźć na stronach:

http://www.zaprasza.eu/wydarzenia/Wydarzenie.php?event_id=7144

http://stachnik.one.pl/

AK

Pomożemy w tłumaczeniu.Zadzwoń